Vízöntő

2015-11-09

vízöntő

január 20-február 18.

 Visszértisztító, gyulladást csökkentő gyógytea :  apróbojtorján, árvacsalánfű, áfonyalevél, bogyó,  benedekfű, cickafarkfű, csalánlevél 1:1 arányban keverjük össze, 1 evőkanálnyit 3 dl forrásban lévő vízzel forrázzunk le. 5 perc állás után szűrjük, fogyasztjuk. Egész napra elosztva kortyoljuk el

GYÓGYNÖVÉNYEK: GINGKO-BILBOA (páfrányfenyő) kapszula javítja a vérkeringést, megelőzi a vérrögök képződését, gyógyítja a visszér gyulladást és a diabetikus felszíni eredetű érrendszeri betegséget, fejleszti a memóriát, gátolja az Alzheimer-kór kialakulását, kiváló szédülés és fülzúgás ellen (a belső fülben is serkenti a vérellátást). Vigyázat: túlzott fogyasztása esetén gyomorégés, émelygés léphet fel! CSALÁNLEVÉLTEA: serkenti a keringést, tisztítja a vért, reuma, köszvény, szénanátha kezelésére kiváló, csökkenti az ödémára való hajlamot. BODZATEA: hashajtó, serkenti az izzadást és a vizeletképzést. BORRÁGÓFŰ: ficamokra. IZSÓP: szabályozza a vérnyomást.  PITYPANG: kalciumot és vasat tartalmaz, elégtelen keringésre, gyomorproblémákra jó. FEKETE ÁFONYA: leveléből készült tea csökkenti a visszértágulást.  KÖMÉNYMAG: erősíti a megrendült végtagokat. GALAGONYA bogyó : serkenti a szívizom működését, tágítja a koszorúereket.

AROMATERÁPIA: A bergamottolaj nyugtató hatású, álmatlanságra jó. A rozmaringolaj a fürdővízhez hozzáadva csökkenti a vérnyomást, serkenti a keringést, növeli a test hőmérsékletét. A jázmin-, a körömvirág-, a narancs virág és a levendu laolajok csillapítják a szorongást, az álmatlanságot, idegfeszült séget – tegyünk az esti fürdővízbe 10 cseppet valamelyikből, vagy a hasi csakrába is dörzsölhetjük. Füstölőként ajánljuk: majoránna, kamilla, szantálfa, levendu la, ylang-ylang, rózsa. Visszértágulás esetén használjunk olajkeveréket; nappalra borsmenta-, levendula és citrom-, éjszakára narancsvirág-, rózsa és kamillaolaj elegyét.